01.04.2021 06:15 0 raz/gniew.pl

Gniew: Ponad 30 000 złotych na kulturę - CKiBP z kolejnym dofinansowaniem

źródło: gniew.pl

Z ogromną radością informujemy, że Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie otrzymała dofinansowanie w wysokości aż 31 000 zł z Programu Edukacja Kulturalna 2021 Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na organizację wyjątkowych warsztatów wokalnych, teatralnych oraz tanecznych dla mieszkańców miasta i gminy Gniew. Będzie się działo!

Projekt „Zakochani w kulturze” zakłada cykl warsztatów stymulujących kreatywność i twórczo aktywizujących dla wszystkich grup wiekowych. W ramach projektu odbędą się: warsztaty teatralne, wokalne i taneczne.

Celem naszego projektu jest rozwój kapitału społecznego w aspekcie kulturalnym, integracja mieszkańców, otwarcie na nowe możliwości, rozwój ich zainteresowań a także podniesienie potencjału naszej instytucji - mówi Anna Czyżewska, dyrektor CKiBP Gniew. - W ramach projektu chcemy zorganizować warsztaty dla mieszkańców gminy Gniew, których efektem będzie realizacja musicalu. Musical zrealizowany zostanie w oparciu o utwory Agnieszki Osieckiej, Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty, piosenki Magdy Umer i Edyty Geppert.

Na warsztatach tanecznych i teatralnych uczestnicy rozwiną wyobraźnię, poznają umiejętności prezentacji scenicznej, dowiedzą się, jak prawidłowo korzystać z aparatu mowy a także jak pracować ze scenariuszem. Z kolei na warsztatach wokalnych poznają możliwości swojego głosu oraz poprawią jego sprawność. Zajęcia realizowane będą w oparciu o klasyki muzyki polskiej.

Swoistą nagrodą za udział w projekcie będzie upragniony przez mieszkańców wyjazd na spektakl do Teatru Muzycznego w Gdyni, połączony ze zwiedzaniem obiektu. Podsumowaniem warsztatów będzie wspólne przygotowanie musicalu z wykorzystaniem klasyki polskiej piosenki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24