29.03.2021 07:07 0 raz/gniew.pl

Gniew: Wsparcie przedsiębiorców w czasie pandemii

źródło: gniew.pl

W związku z kolejnym lockdownem, związanym z trwającą pandemią koronawirusa w Polsce, w celu wsparcia lokalnych przedsiębiorców Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przygotował projekt uchwały w sprawie zwolnienia z opłaty i zwrotu części opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży należnej w 2021 roku. Dokument procedowany będzie na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Gniewie, która odbędzie się 31 marca.

W dniu 26 stycznia 2021 roku zmieniono art. 31 zzca ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1842 z późn. zm.). Wprowadziła ona możliwość podjęcia uchwały przez Radę Miejską o zwolnieniu w 2021 roku z opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przedsiębiorców posiadających zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży.

W celu wsparcia lokalnych przedsiębiorców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych do spożycia w miejscu sprzedaży (bary, restauracje), uwzględniając fakt, że wzrost ilości zachorowań na Covid-19 spowodował dalsze ograniczenia w funkcjonowaniu tych punktów proponuje się zwolnienie z opłaty drugiej raty, wnoszonej do 31 maja 2021 r. oraz zwrot tym przedsiębiorcom, którzy wnieśli ją już wcześniej.

Roczna wartość opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży w 2021 roku, zgodnie ze złożonymi przez przedsiębiorców oświadczeniami o wartości sprzedaży napojów alkoholowych winna wynieść ok. 37 476 zł, przy czym wartość drugiej raty to kwota 13 000 zł.

Zwolnienie z opłaty drugiej raty dotyczy 15 przedsiębiorców z terenu gminy Gniew.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24