26.03.2021 12:45 2 raz

Eksperci opowiedzą, jak bezpiecznie jeździć rowerem po pomorskich ulicach

Zdjęcie ilustracyjne, źródło; pixabay.com

Miłośników dwóch kółek – również na Nordzie – przybywa z każdym rokiem. Rower staje się coraz bardziej popularnym środkiem lokomocji. Nie wszyscy jednak rowerzyści wiedza, jak bezpiecznie przemieszczać się tym pojazdem w „miejskiej dżungli”. Dlatego warto się zapisać na webinar, którzy przygotowali pracownicy ośrodka ruchu drogowego.

Pracownicy Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego zapraszają na bezpłatny webinar w ramach projektu „Pomorze na rowerze”. Będzie on dotyczył najważniejszych zagadnień ruchu drogowego istotnych z punktu widzenia rowerzysty.

Krótko omówimy najważniejsze pojęcia związane z ruchem drogowym m.in. droga rowerowa, rower jako pojazd itp., zastanowimy się, czy przecięcie się drogi rowerowej z jezdnią na przejeździe dla rowerów jest skrzyżowaniem oraz przedstawimy przykłady zastosowania/interpretacji przepisów na podstawie konkretnych skrzyżowań - zachęcają pracownicy PORD.

Szkolenie poprowadzą:

Sebastian Gruszka – propagator jazdy na rowerze, doświadczony sportowiec, autor bloga i podkastu Długi Dystans Rowerem oraz założyciel Fundacji Na Rowerze. Rocznie pokonuje ponad 10 tyś. km rowerem, głównie na drogach publicznych.

Roman Nowak – dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku, ekspert w dziedzinie przepisów ruchu drogowego, doświadczony szkoleniowiec, który wiedzę zdobywa głównie przez praktykę. Rowerzysta z zamiłowania.

Szkolenie odbędzie się 30 marca (wtorek) o godz. 19:00. Zapisać można się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24