23.03.2021 14:30 0 WH/TTM

Najlepsi kickbokserzy z Pomorza walczyli w Luzinie

Fot. TTM

Za nami Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w kickboxingu kick-light i soft-stick oraz Puchar Polski LZS. Zawody odbyły się w sobotę (20 marca) w hali widowiskowej w Luzinie, która stała się areną zaciętej walki dla ponad 250 zawodników.

Obostrzenia sanitarne wymusiły na organizatorach podzielenie rywalizacji na trzy części. W Luzinie pojawili się reprezentanci 38 klubów z województwa pomorskiego.

Zawodnicy walczyli nie tylko o indywidualny sukces, ale i o Pierwszy Puchar Polski LZS w klasyfikacji drużynowej. Pojawiły się drużyny z powiatu wejherowskiego - KTS-K GOSRiT Luzino oraz Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe.

Zawody odbywają się zgodnie z obecnie panującymi wytycznymi. Nie jest to łatwe. Pomorski Związek Kickboxingu zdecydował się zorganizować imprezę na naszym terenie, z czego bardzo się cieszymy. Kickboxing jest ważnym elementem działalności sportowej na naszym terenie – tłumaczy Piotr Klecha, dyrektor GOSIRT Luzino w rozmowie z Twoją Telewizją Morską.

W Luzinie emocje sięgały zenitu, a rywalizacja wśród zawodników była zacięta.

Było ciężko. Przeciwnik był podobnych gabarytów, co ja. Strasznie się we mnie wbijał ciosami, ale było fajnie – mówi Filip Chrapkowski, zawodnik Champion Gdańsk.

Na pewno jest stres. Mam nadzieję, że jestem dobrze przygotowana. Czuję się niepewnie, ale myślę, że to będzie udana walka – mówiła przed walką Żaneta Stenka z Wejherowskiego Stwowarzyszenia Sportowego. Dziewczyna wróciła do domu ze złotym medalem.

Jestem przygotowany kondycyjne tak średnio, ale jestem dobrej myśli. Wszystko może się zdarzyć. Poziom turnieju jest wysoki. W dobie koronawirusa to wszystko jest dobrze zorganizowane – dodaje Bartek Stańczyk, zawodnik Klubu Sportowego Piechotka Team.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Więcej zdjęć z wydarzenia znajduje się TUTAJ.

Na arenie walczono w formule kick-light kategoriach – kadeci młodsi, kadeci starsi, juniorzy oraz seniorzy. Ponadto pojawiła się formuła soft stick, czyli walka na pianki.

Złote medale w formule soft stick powędrowały do Kewina Wysockiego oraz Mai Kubiaczyk, która otrzymała także puchar dla najlepszej zawodniczki turnieju. Wyniki zawodów znajdują się TUTAJ.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24