01.03.2021 11:30 0 raz/

Można zgłaszać się na konkurs gwary kociewskiej

źródło: UM Pelplin

Do 7 kwietnia 2021 można zgłaszać chęć uczestnictwa w konkursie gwary kociewskiej. W tym roku będzie on prowadzony w formule online.

Władze Pelplina zapraszają do udziału w konkursie gwary kociewskiej. Celem konkursu jest podtrzymywanie i popularyzacja gwary kociewskiej oraz promocja twórczości, tradycji i dziedzictwa kulturowego Kociewia.

Konkurs stwarza recytatorom okazję do wypowiedzi artystycznej, a także pogłębia znajomość i wrażliwość na literaturę kociewską - podkreślają urzędnicy pelplińscy.

W tym roku konkurs odbędzie się online.

Konkurs polega na nagraniu audio-video (np. za pomocą smartfonu) wybranego utworu w gwarze kociewskiej o długości do 3 minut. Uczestników obowiązuje pamięciowe opanowanie tekstu. Należy zaprezentować jeden utwór - prozę, poezję lub gadkę (całość utworu lub wybrany fragment dopasowany do regulaminowej długości filmu) - wyjaśniają organizatorzy.

Uczestnicy konkursu oceniani będą w następujących kategoriach:

— Kategoria I: dzieci przedszkolne i zerówki

— Kategoria II: uczniowie klas I - III szkoły podstawowej

— Kategoria III: uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej

— Kategoria IV: uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej

— Kategoria V: uczniowie szkół ponadpodstawowych, osoby dorosłe

Gotowy film wraz z kartą zgłoszenia (załącznik do regulaminu) należy przesłać do Miejskiego Ośrodka Kultury mailem na adres: [email protected] w terminie do 7 kwietnia 2021 r. do godz. 15:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24