01.03.2021 12:33 0 raz/gniew.pl

Gniew: Przetarg na rewitalizację rozstrzygnięty

gniew.pl

18 lutego dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty złożonej w ramach przetargu na rewitalizację zdegradowanej przestrzeni starego miasta i podzamcza w Gniewie w formule zaprojektuj-wybuduj. W środę, 24 lutego burmistrz Maciej Czarnecki podpisał umowę z wykonawcą inwestycji firmą ze Strzegoma. Inwestycja wyniesie prawie 3,5 miliona złotych. Prace zakończą się we wrześniu 2022 roku.

Do przetargu stanęło 5 chętnych wykonawców, jednak to strzegomskie przedsiębiorstwo złożyło najkorzystniejszą ofertę, dlatego też wybrano je do realizacji inwestycji.

Rewitalizacja zdegradowanej przestrzeni Starego Miasta i Podzamcza w Gniewie realizowana będzie w formule zaprojektuj i wybuduj. Zadanie podzielono na dwie części. Pierwsza obejmie przebudowę infrastruktury technicznej i montaż elementów małej architektury w ulicach: Pod Basztą, Sambora, Dolny Podmur, Kościelnej, ks. Kursikowskiego, Spichrzowej, Jakusz Gostomskiego. Druga część inwestycji polegać będzie na zagospodarowaniu skwerku przy ul. Wiślanej.

Celem przedsięwzięcia jest stworzenie przyjaznej infrastruktury powodującej poprawę jakości życia mieszkańców starego miasta i podzamcza w Gniewie, poprzez modernizację i przebudowę ogólnodostępnych przestrzeni miejskich wraz z optymalizacją rozwiązań komunikacyjnych i drogowych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24