25.02.2021 14:55 0 raz

Natrafili na dziesiątki kilogramów nielegalnego tytoniu

źródło: KPP Starogard Gdański

Starogardzcy kryminalni oraz przedstawiciele Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni podczas wspólnie przeprowadzonej akcji zabezpieczyli blisko 35 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna, do którego należał zabezpieczony przez mundurowych tytoń, odpowie teraz za popełnione przestępstwo skarbowe.

W połowie lutego, podczas wspólnych działań starogardzkich kryminalnych z funkcjonariuszami Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni, mundurowi przejęli blisko 35 kilogramów krajanki tytoniowej, która nie posiadała polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar znajdował się w jednym z mieszkań na terenie gminy Lubichowo.

Pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze dotarli do właściciela krajanki, od którego zabezpieczyli dwa worki plastikowe oraz dwa kartony, w których znajdował się rozdrobniony susz tytoniu. Wstępna wartość strat z tytułu niezapłaconych należności na rzecz Skarbu Państwa wyniosła ponad 37 tysięcy złotych - relacjonują pomorscy stróże prawa.

Policjanci doprowadzili mieszkańca Kociewia do komendy, gdzie wykonali z jego udziałem czynności służbowe. 30-latek odpowie za niestosowanie się do przepisów kodeksu karno-skarbowego.

Policjanci przestrzegają przed kupnem produktów z nielegalnego źródła.

Niska cena nadal przyciąga potencjalnych nabywców wyrobów tytoniowych z przemytu bądź produkowanych w nielegalnych wytwórniach w kraju. Towary te są najczęściej wytwarzane z tytoniu o niskiej jakości, źle obrobionego chemicznie i termicznie - wyjaśniają.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24