25.02.2021 12:44 0 raz

Potrzeba półtora miliona na remont dziecięcej onkologii w Gdańsku

źródło: pomorskie.eu

Ponad półtora miliona złotych potrzeba, aby mali pacjenci mogli być leczeni w jak najlepszych warunkach. Klinika Pediatrii, Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku wymaga remontu. Tutaj niesamowity zespół lekarzy i pielęgniarek walczy o zdrowie dzieci i stara się przywrócić im dzieciństwo. Teraz sami potrzebują pomocy.

Niezbędny jest remont budynku, w którym mieszczą się oddziały onkologiczne. Budżet szpitala został nadwyrężony przez pandemię COVID-19, dlatego konieczne jest wsparcie ludzi z zewnątrz. Póki co udało się zebrać 75 tysięcy złotych, a jest to kropla w morzu potrzeb, bo kwota jaką musi zebrać placówka to 1,5 miliona.

Po wykonanej w zeszłym roku inspekcji okazało się, że budynek wymaga kapitalnego remontu. Jest niezbędny, żeby zapewnić dzieciom bezpieczne i skuteczne leczenie. Budynek na czas remontu zamknięto. Dzieci przeniesiono na sześć różnych oddziałów Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, zlokalizowanych w różnych miejscach – czytamy na stronie siepomaga.pl.

Powoduje to znaczne trudności i wywiera presję na i tak mocno obciążonym zespole medycznym i rodzinach małych pacjentów.

Wyobraźcie sobie remont waszego domu lub mieszkania. Trwa już jakiś czas. Wy nie musicie co prawda w nim mieszkać, ale... Tata z synem są u jednej babci, a mama z córką u drugiej. Wszyscy macie dobre warunki, ale czy jest wam dobrze? Czy nie marzycie o tym, by remont już się skończył i o powrocie do domu? – pytają organizatorzy zbiórki.

źródło: pomorskie.eu

Zbiórkę wesprzeć można poprzez stronę siepomaga.pl. Na stronie na facebooku utworzona została także grupa Fundacja z Pompą – Pomóc Dzieciom z Białaczką, na której wziąć można udział w różnych licytacjach i w ten sposób pomóc w zbiórce środków na remont placówki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24