24.02.2021 09:01 0 raz

Szczypiorniści z Gdańska zagrają w Kaliszu

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Mecz Energa MKS Kalisz z Torus Wybrzeże Gdańsk zainauguruje 15. kolejkę PGNiG Superligi. Gdańscy szczypiorniści z MKS zmierzą się w czwartek, 25 lutego.

W poprzedniej serii spotkań gdańszczanom przyszło się zmierzyć z obrońcą mistrzowskiego tytułu i aktualnym liderem tabeli Łomża Vive Kielce. Mecz zakończył się zwycięstwem kielczan 33:26. Chociaż po pierwszych 30 minutach o jedną bramkę więcej mieli na swoim koncie gracze Krzysztofa Kisiela (14:13). Gdańszczanie pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie i taki występ powinien przełożyć się na lepszą grę w kolejnych starciach. A najbliższe będzie już we czwartek, 25 lutego. Wybrzeże na wyjeździe zmierzy się z MKS Kalisz.

Najbliższy rywal gdańskiego zespołu ma za sobą wyrównany i emocjonujący pojedynek z MKS Zagłębiem Lubin. Wynik tego pojedynku przez większość meczu krążył w okolicach remisu. Ostatecznie Zagłębie okazało się lepsze o jedną bramkę (28:27).

Bramkę na wagę zwycięstwa z karnego zdobył Roman Chychykało, drugi najskuteczniejszy strzelec PGNiG Superligi. Mieliśmy jeszcze szansę na wyrównanie, ale do bramki w ostatniej akcji meczu nie trafił Robert Kamyszek – czytamy na oficjalnej stronie zespołu z Kalisza.

Na papierze za faworyta rywalizacji MKS Kalisz z Wybrzeżem Gdańsk trzeba uznać gospodarzy. MKS to obecnie szósty zespół tabeli, który w 14-tu spotkaniach zgromadził 22. punkty. Natomiast Torus Wybrzeże Gdańsk zajmuje 11. miejsce i wyprzedza tylko trzy zespoły. Gdańszczanie w 11-tu meczach wywalczyli 12. punktów.

Początek czwartkowej rywalizacji o godz. 18:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24