22.02.2021 14:14 0 raz

Pijany kierowca tira z powiatu tczewskiego 'na drogę' kupił butelkę wódki

źródło: KWP Gdańsk

Policjanci ruchu drogowego na terenie jednej ze stacji benzynowych uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy tira. Funkcjonariusze zareagowali, gdy zobaczyli jak 53-latek, wsiada do kabiny pojazdu, z butelką wódki w ręku.

W piątek (19 lutego) na terenie jednej ze stacji benzynowych w gdańskiej dzielnicy Rudniki policjanci ruchu drogowego, którzy patrolowali ten rejon, zauważyli kierowcę tira, który wsiada do kabiny pojazdu, a w ręku trzyma butelkę wódki. Policjanci natychmiast zareagowali i podjęli interwencję wobec kierowcy samochodu marki Man.

Ta kontrola wykazała, że 53-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego miał w wydychanym powietrzu ponad pół promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali pijanego kierowcę i przewieźli do policyjnego aresztu. Jego dokument prawa jazdy został elektronicznie zatrzymany, a samochód, którym kierował, przekazano właścicielowi firmy, w której pracował 53-latek - czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

W sobotę mieszkaniec powiatu tczewskiego usłyszał zarzuty za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia i sądowy zakaz kierowania pojazdami.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24