18.02.2021 08:23 1 raz

Stoczniowiec na zakończenie zagra z liderem

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Przed nami ostatnia kolejka rundy zasadniczej w Polskiej Lidze Hokeja. W jednym ze spotkań ostatni w tabeli GKH Stoczniowiec Gdańsk na wyjeździe zmierzy się z liderem GKS Tychy.

Beniaminek z Gdańska ma za sobą nieudany sezon na najwyższym szczeblu rozgrywkowym hokeja w Polsce. Stoczniowiec w dotychczasowych 35. meczach zdobył zaledwie 6. punktów. Strzelił 40 bramek, a krążek z własnej siatki wyciągał 181 razy.

Do spotkania z Góralami gdańszczanie przystąpią po środowej (17 lutego) porażce w przedostatniej kolejce PHL. Stoczniowiec uległ u siebie Ciarko STS Sanok 2:3. GKH od 18:48 min. przegrywał po trafieniu Riku Sihvonena. W kolejnych minutach spotkanie lepiej układało się dla gospodarzy, bo w 36:36, to Stoczniowiec prowadził 2:1 po bramkach Filipa Pesty i Macieja Rompkowskiego. Ale ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się przyjezdni.

Również do meczu w ostatniej kolejce rundy zasadniczej przystąpi lider tabeli. GKS Tychy po dogrywce przegrał z Zagłębiem Sosnowiec 5:6.

Gra trójkolorowych nie kleiła się od początku spotkania i przez większość czasu GKS musiał gonić wynik. Dzięki korzystnemu wynikowi w meczu Comarch Cracovii z JKH Jastrzębie to tyszanie nadal pozostają liderem Polskiej Hokej Ligi – czytamy na oficjalnej stronie GKS Tychy.

Spotkanie GKS Tychy i GKS Stoczniowiec Gdańsk odbędzie się w piątek, 19 lutego, o godz. 18:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24