12.02.2021 06:11 0 raz

Biało-zieloni zagrają z trzecim zespołem tabeli

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

W 17. kolejce PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk zagra w Częstochowie z Rakowem. - Drużyna mocno pracowała i jest dobrze przygotowana. Mentalnie nie możemy się odblokować i rzeczywiście po stracie bramki nie umiemy sobie poradzić – przyznał na przedmeczowej konferencji prasowej Piotr Stokowiec, trener gdańszczan.

Ligowa porażka z Jagiellonią Białystok (0:2) i remis z Wartą Poznań (1:1) oraz odpadnięcie z Pucharu Polski po porażce z I-ligową Puszczą Niepołomice (1:3) – to w ostatnim czasie niechlubny bilans Lechii Gdańsk. W sobotę biało-zieloni na wyjeździe zmierzą się z Rakowem Częstochowa.

Mogę zapewnić, że nie przechodzimy obok tego obojętnie – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej Piotr Stokowiec, trener Lechii Gdańsk. -* Na pewno musimy to odmienić, szczególnie taką determinacją i wolą walki. To nie jest łatwe do zmiany, długo się nad tym pracuje. Na pewno wpływ na to ma też brak zgrupowania od roku. Ta praca mentalna odbywa się głównie na zgrupowaniach, nie tylko na odprawach czy formalnych spotkaniach, ale w czasie takiego codziennego przebywania zawodników ze sobą. Ostatnio tego zabrakło i nie chcę, żeby to było traktowane jako wymówka, ale myślę, że to właśnie wtedy buduje się ten team spirit. Zrobimy wszystko, żeby to zmienić*.

Raków to obecnie trzeci zespół tabeli. Do liderującej Pogoni Szczecin klub z Częstochowy traci 6. punktów. Z kolei Lechia jest na 9. miejscu i ma o 8 pkt. mniej niż Raków.

Drużyna mocno pracowała i jest dobrze przygotowana – powiedział szkoleniowiec biało-zielonych. - Mentalnie nie możemy się odblokować i rzeczywiście po stracie bramki nie umiemy sobie poradzić. To jest do zmiany już, tu i teraz. Wiem, że potrzebny jest mocny fundament i myślę, że my ten fundament w postaci dobrego przygotowania mamy. Na pewno potrzeba nam więcej koncentracji, determinacji. Nie możemy popełniać błędów z tyłu, musimy w tej części boiska podejmować lepsze decyzje. Tak samo ważne jest kończenie akcji, tam też potrzebna jest koncentracja i odpowiedzialność. To są elementy, które są do poprawy na już.

Początek spotkania Raków – Lechia w sobotę, 13 lutego, o godz. 20:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24