11.02.2021 07:44 0 raz

Z Sanokiem i Tychami Stoczniowiec zagra na zakończenie rundy zasadniczej

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Wielkimi krokami zbliża się koniec rundy zasadniczej w Polskiej Lidze Hokeja. Przed nami dwie ostatnie kolejki. GKH Stoczniowiec Gdańsk zagra z Ciarko STS Sanok oraz GKS Tychy.

Bez względu na wynik w tych dwóch ostatnich spotkaniach rundy zasadniczej gdański Stoczniowiec nie opuści miejsca potocznie zwanego „czerwoną latarnią”. GKH w dotychczasowych 34. meczach wywalczył zaledwie 6. punktów. Do 9. miejsca zajmującego przez Zagłębie Sosnowiec, traci 14 „oczek”. Właśnie z tym zespołem Stoczniowiec zmierzył się w minionej kolejce. Zagłębie nie było litościwe dla gospodarzy i wygrało aż 11:0! Sosnowiec pierwszą tercję wygrał 3:0, w kolejnych 6:0 i 2:0.

Gdańszczanie mają jeszcze około tygodnia czasu na przygotowanie się do kolejnego meczu. We środę, 17 lutego, w przedostatniej kolejce Stoczniowiec podejmie Ciarko STS Sanok, czyli 8. zespół tabeli. Natomiast dwa dni później w Tychach GKH zagra z aktualnym liderem GKS Tychy. Przypomnijmy, że od 2014 roku górale już czterokrotnie zdobyli tytuł Mistrza Polski. Jak będzie w tym roku? O tym dopiero się przekonamy.

Po zakończeniu rundy zasadniczej 8 drużyn awansuje do fazy play-off. Ćwierćfinały, półfinały oraz finał rozgrywane będą do czterech wygranych spotkań.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24