08.02.2021 10:06 0 raz

Lechia podzieliła się punktami z Wartą. Stokowiec: „Remis mnie nie zadowala”

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

W pierwszym spotkaniu 16. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk zremisowała u siebie z Wartą Poznań 1:1. - Remis mnie nie zadowala i wymagam od swojej drużyny znacznie więcej. Liderzy zespołu powinni dawać drużynie znacznie więcej i tego od nich oczekuje – powiedział po meczu Piotr Stokowiec, trener biało-zielonych.

Wynik meczu w 33. minucie otworzyli gdańszczanie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rafała Pietrzaka najwyżej w polu karnym wyskoczył Michał Nalepa, który głową skierował piłkę w samo okienko bramki strzeżonej przez Adriana Lisa.  Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Flavio z dystansu. Piłka zmierzała pod poprzeczkę, ale w ostatniej chwili bramkarz gości zdołał ją zatrzymać. - Styl gry obydwu drużyn nie porywał, ale wiadomo było, że każdy błąd może być brzemienny w skutkach. Tak się stało w 72. minucie – relacjonuje na swojej stronie gdański klub. Po akcji lewym skrzydłem kapitana przyjezdnych Jakuba Kiełba piłkę przedłużył Mateusz Kuzimski a najprzytomniej w polu karnym zachował się Mariusz Rybicki, który umieścił piłkę w siatce.

Remis mnie nie zadowala i wymagam od swojej drużyny znacznie więcej. Liderzy zespołu powinni dawać drużynie znacznie więcej i tego od nich oczekuje – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Piotr Stokowiec, trener Lechii Gdańsk. - Musimy popracować nad organizacją gry. Jestem rozczarowany, że nie potrafimy przełożyć tego, co robimy na treningach na mecze. Jednocześnie wierzę w ten zespół, bo wykonaliśmy dobrą pracę i za chwilę powinniśmy odpalić. Ja gorąco wierzę w to, że tak się stanie, bo mimo wszystko w porównaniu z ostatnim meczem, gdzie przez trzy czwarte czasu graliśmy w osłabieniu, dzisiaj już było więcej strzałów, akcji, ale wymagam jeszcze więcej. Wprowadzamy na treningu nowe elementy, między innymi ćwiczymy stałe fragmenty gry, po których dzisiaj stworzyliśmy sporo niebezpiecznych sytuacji, w tym jedną bramkę Michał Nalepa strzelił właśnie po rzucie rożnym. Na treningach wygląda to znacznie lepiej. Szkoda, że dzisiaj formacje ofensywne pokazały zbyt mało, bo oczekuję od nich znacznie więcej jakości i konkretów. Na pewno będziemy to jeszcze analizować. Tym bardziej, że przed nami wiele trudnych meczów.

Lechia po 16-tu meczach zajmuje 9. miejsce z dorobkiem 20. punktów.