05.02.2021 09:15 0 raz

Pięć porażek Lechii u siebie. Biało-zieloni postarają się poprawić statystykę z Wartą

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Spotkanie Lechii Gdańsk z Wartą Poznań otworzy 16. kolejkę PKO Ekstraklasy. Mecz odbędzie się w piątek 5 lutego, o godz. 18:00.

Biało-zieloni nie najlepiej rozpoczęli zmagania w 2021 roku. W poprzedniej kolejce gdańszczanie przegrali u siebie z Jagiellonią Białystok 0:2.

Uważam, że to był wypadek przy pracy, tym bardziej, że wierzę w tę pracę, którą wykonaliśmy. Początek meczu był niefortunny i później musieliśmy gonić wynik. Dodatkowo przez 3/4 meczu graliśmy w osłabieniu i wtedy trudno jest realizować założenia taktyczne, a pod koniec przypominało to misję ratunkową. Będą zmiany w składzie, ale nie nazywałbym tego rewolucją – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej Piotr Stokowiec, trener Lechii Gdańsk.

Gdańszczanie poprzedni mecz z Wartą dobrze wspominają. W sierpniu po bramce Łukasza Zwolińskiego Lechia wygrała na wyjeździe 1:0. Ale w najbliższej kolejce gry na własnym boisku biało-zieloni nie mogą uznać za swój atut. Na 5 meczów na Stadionie Energa w trwającym sezonie Lechia wygrała trzy i poniosła aż pięć porażek.

— *Też mnie to boli. To nie jest statystyka, z której możemy być dumni. Na pewno chcielibyśmy to zmienić i to jest do natychmiast zmiany. W poprzednich sezonach to się nie zdarzało, ale wpływ na to ma na pewno właśnie brak naszych kibiców na trybunach. Oni stanowili nasze realne wzmocnienie, ale bez względu na to chcemy to zmienić*** – powiedział Stokowiec.

Mecz Lechii Gdańsk z Wartą Poznań odbędzie się w piątek, 5 lutego. Pierwszy gwizdek o godz. 18:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24