15.01.2021 10:30 0 mat. partn. Materiał partnera

Od wiosny do jesieni. Piłkarskie plany reprezentacji Polski

unsplash.com

Chodź sukcesów polskich sportowców spodziewamy się w innych dyscyplinach, to jednak największą uwagę i oglądalność powinni w 2021 roku przyciągnąć piłkarze reprezentacji Polski, których czeka wyjątkowy i wymagający sezon.

Tylu ważnych meczów i tak małego marginesu błędu reprezentanci Polski w piłce nożnej chyba nie mieli. Przedsmak zmagań w 2021 roku był już jesienią poprzedniego roku, gdy Polska rozegrała szereg meczów towarzyskich i w ramach Ligi Narodów. Maraton był trudny, a wyniki takie sobie, jednak tamte spotkania uświadomiły wszystkim, jak ważny czeka ich kolejny rok i jakie wyzwania przed najważniejszą drużyną sportową w kraju.

Euro 2021, czyli tego jeszcze nie było

W normalnych okolicznościach powinniśmy zacząć od eliminacji Mistrzostw Świata, bo pierwotnie 2021 rok na tym miał skupiać uwagę reprezentacji narodowych. Ale pandemia i lockdown zrobiły swoje. W efekcie czego Euro 2020 stało się de facto Euro 2021. Najważniejszy turniej piłkarski na Starym Kontynencie i drugi po Mistrzostwach Świata przesunięto o 12 miesięcy. Z tego powodu trzeba było zmieniać terminarze rozgrywek krajowych i europejskich pucharów. Bukmacherzy musieli wycofywać i korygować swoje oferty. Także STS, bukmacher posiadający najlepszy bonus powitalny, całą kampanię związaną z reprezentacją Polski, której jest oficjalnym sponsorem oraz Euro 2020, musiał przełożyć na kolejny rok.

Eliminacje MŚ w Katarze pierwszym sprawdzianem

Teraz już wszystko jest ustalone i reprezentacja nie będzie miała chwili wytchnienia. Zanim cała Europa będzie żyła mistrzostwami Starego Kontynentu, w marcu rozpoczną się eliminacje Mistrzostw Świata 2022. Przepustki do Kataru będzie trudniej zdobyć niż te na Euro 2021. 25 marca Polska zagra na wyjeździe z Węgrami, czyli jednym z głównych rywali biało-czerwonych. Potem u siebie biało-czerwoni podejmą Andorę, a następnie czeka ich wyjazd do Anglii na mecz z faworytem grupy w el. MŚ. Wszystko to w zaledwie tydzień. Pierwsze trzy mecze będą bardzo istotne w kontekście walki o wyjazd do Kataru w 2022 roku. Największy legalny bukmacher, czyli STS już przygotował kursy na te wszystkie wydarzenia.

Jesień jeszcze bardziej wymagająca

Selekcjoner nie będzie więc mógł potraktować wyżej wymienionych meczów, jako przygotowań do Euro 2020. Takowymi będą jedyne dwa mecze towarzyskie, jakie czekają reprezentację Polski. Przed samym turniejem Mistrzostw Europy Polska ma zagrać z Islandią i Rosja. Jeśli formuła Euro 2020 zostanie zachowana, to bazą biało-czerwonych będzie miejscowość pod Dublinem. Hotel położony jest na wybrzeżu oddalony do Dublina o 25 minut drogi samochodem. Polska dwa mecze rozegra właśnie w tym irlandzkim mieście – ze Słowacją i Szwecją. Ten pierwszy mecz będzie inauguracją dla biało-czerwonych. Niezależnie jak potoczą się Mistrzostwa Europy… jesienią mobilizacja i koncentracja będzie musiała być duża, bo ponownie kadra będzie grała w el. MŚ 2022. We wrześniu, październiku i listopadzie reprezentację Polski czeka aż siedem meczów o punkty. Miejsca na błędy i porażki więc nie ma. Wydaje się więc, że to będzie rok z cyklu „wóz albo przewóz”. Wszyscy liczymy, że biało-czerwoni wyjdą z tego maratonu meczowego z tarczą.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24