11.01.2021 10:27 0 raz

Stał na ulicy w Gniewie i miał przy sobie narkotyki

źródło: KPP Tczew

Tczewscy policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który miał narkotyki. Zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego miał schowane w kurtce ponad 18 gramów zakazanych środków. Wstępne badanie narkotestem wykazało, że była to amfetamina.

W środę 6 stycznia przed dzielnicowy wraz z funkcjonariuszem z patrolówki z Komisariatu Policji w Gniewie zdobyli informację, że na jednej z ulic stoi mężczyzna, który ma mieć narkotyki.

Policjanci sprawdzając tę informację, we wskazanym miejscu zauważyli mężczyznę, wobec którego rozpoczęli interwencję. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, którym okazał się 22-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Podczas kontroli mężczyzny mundurowi znaleźli w jego kurtce folię aluminiową, w której były zakazane środki. W związku z zaistniałą sytuacją stróże prawa zatrzymali 22-latka oraz zabezpieczyli ponad 18 gramów narkotyków – relacjonuje asp. sztab. Dawid Krajewski, specjalista ds. prasowo-informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Funkcjonariusze zabezpieczone substancje wstępnie zbadali narkotestem, który wykazał, że była to amfetamina. Zatrzymany mieszkaniec Kociewia trafił do policyjnego aresztu.

Zatrzymany mężczyzna został przesłuchany, a zebrane przez śledczych dowody pozwoliły przedstawić 22-latkowi zarzut dotyczący posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności – czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24