07.01.2021 13:59 1 raz/KWP Gdańsk

Zwabił nastolatkę, uwiódł i miał wykorzystywać seksualnie

źródło: KWP Gdańsk

Gdańscy stróże prawa zatrzymali 20-latka, podejrzanego o zgwałcenie 16-letniej dziewczyny. Mężczyzna zwabił ofiarę przez internet, a następnie miał wykorzystać seksualnie. Zwyrodnialcowi grozi kilkanaście lat za kratkami.

Pomorscy policjanci od kilku dni pracowali nad zatrzymaniem młodego mężczyzny podejrzanego o zgwałcenie nastoletniej dziewczyny. Mężczyzna nawiązał z nią kontakt poprzez aplikację mobilną służącą do wysyłania filmów i zdjęć.

Dziewczyna korespondowała z mężczyzną od wielu miesięcy, wysyłała mu swoje nagie zdjęcia. Gdy 16-latka chciała zakończyć znajomość, mężczyzna zaczął ją szantażować, grozić upublicznieniem jej zdjęć i filmów, które jak się okazało, zapisywał. Mężczyzna zmuszał ją również do spotkań, podczas których wykorzystywał ją seksualnie – opisują stróże prawa z Pomorza.

Pokrzywdzona, chcąc przerwać tę znajomość, o wszystkim powiadomiła rodziców, którzy od razu zaalarmowali o tym policjantów. Śledczy zabezpieczyli dowody przestępstwa, kryminalni ustalili tożsamość mężczyzny i jego miejsce zamieszkania.

Do zatrzymania podejrzanego doszło w miniony wtorek (5 stycznia), tuż przed spotkaniem 20-latka z pokrzywdzoną. Mężczyzna był zaskoczony widokiem kryminalnych z komisariatu w Nowym Porcie i z komendy miejskiej. Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu. Kryminalni przeszukali też jego mieszkanie, w którym zabezpieczyli oprócz komputera różne nośniki danych m.in. telefon komórkowy oraz nagrania, które zostały zabezpieczone do badań przez biegłego – czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej policji z 7 stycznia.

Mundurowi doprowadzili zatrzymanego do prokuratury.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24