30.12.2020 08:47 0 raz/gniew.pl

Gniew: Orszakowy Koncert Kolęd „Panu dzięki oddawajmy!”

źródło: gniew.pl

Już po raz trzeci Gniew obchodzić będzie Święto Trzech Króli. W Dzień Objawienia Pańskiego, w środę, 6 stycznia wspomnimy ewangelijne wydarzenia związane z narodzinami Jezusa. Dla uczestników wydarzenia przewidziano ciekawe konkursy noworoczne z atrakcyjnymi nagrodami od Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. Przebierzcie się w królewskie stroje i przybywajcie, cuda, cuda ogłaszając!

Świętowanie w Gniewie rozpocznie się mszą świętą o godz. 11:00 w kościele św. Mikołaja w Gniewie, podczas której wierni wspominać będą historię narodzin Jezusa. W odróżnieniu do poprzednich lat, w tym roku ze względów pandemicznych po mszy na Rynek w Gniewie nie wyruszy kolorowy Orszak.

Zamiast tradycyjnego Orszaku, o godz. 16:00 zapraszamy wszystkich na Orszakowy Koncert Kolęd, który odbędzie się w Kościele w Gniewie. Do udziału w koncercie zapraszamy nie tylko rodziny z dziećmi, choć te mają duże pole do popisu, biorąc udział w konkursie na najlepiej przebraną rodzinę. Nie zabraknie również konkursu pn. „Jaka to kolęda?”, sprawdzającego znajomość polskich pieśni bożonarodzeniowych.

Uczestnicy Gniewskiego Orszaku, aby podkreślić wyjątkowość święta, obdarowani zostaną koronami, które nawiązywać będą do królewskiej wędrówki mędrców ze Wschodu. Wiernym rozdane zostaną także śpiewniki, dzięki którym uczestnicy wydarzenia głośno i wesoło oznajmiać będą mogli dobrą nowinę. Zachecamy do przebrania się w kolorowe stroje! Niech królewski orszak wprowadzi radość do wspólnego świętowania Objawienia Pańskiego!

Koncert będzie transmitowany na żywo na kanale Gniewska.tv. Organizatorami wydarzenia są: Parafia pw. Św. Mikołaja w Gniewie, Gmina Gniew oraz Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24