22.12.2020 08:31 0 raz

MTB Gdynia Maraton w międzynarodowej odsłonie!

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

To bardzo interesująca wiadomość dla miłośników kolarstwa. 7R CST MTB Gdynia Maraton dołączył do wielkiej rodziny Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI)! Wyścig w międzynarodowej kategorii C1 odbędzie się w lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego 19 września 2021 roku. - Prestiżowe wyróżnienie oznacza, że na starcie gdyńskiej imprezy zobaczymy nie tylko polską, ale i międzynarodową czołówkę kolarzy górskich – informuje Gdyńskie Centrum Sportu.

— Nasza impreza została wpisana do kalendarza UCI, do czego dążyliśmy przez ostatnie lata. To wielka radość - mówi Dariusz Batka, dyrektor wyścigu i srebrny medalista Mistrzostw Świata MTB w sztafecie z 2007 roku. - Kategoria C1 oznacza, że do zdobycia będzie sporo punktów rankingowych, a to zapewnia międzynarodowe towarzystwo na starcie i udział bardzo dobrych zawodniczek i zawodników.

  1. edycja gdyńskiego maratonu MTB zapowiada się bardzo ekscytująco.

Będzie to kolejne duże wyzwanie, przed którym staniemy jako organizatorzy. Jestem przekonany, że doświadczenia zebrane przy okazji poprzednich odsłon imprezy pozwolą nam jak najlepiej ugościć zawodników i zawodniczki z całego świata – mówi Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Gdyńskie Centrum Sportu Gdynia przypomina, że Gdynia dała się poznać jako świetny organizator imprez kolarskich także przy okazji szosowych mistrzostw Polski w 2017 roku. Wówczas nad morzem pojawiły się największe gwiazdy krajowego peletonu z Rafałem Majką na czele, a ze złotych krążków cieszyli się wówczas Karolina Karasiewicz oraz Adrian Kurek.

— Mieliśmy już mistrzostwa Polski, a teraz robimy kolejny krok. Zostaliśmy docenieni i chcemy dobrze się pokazać. Już dziś zapraszam wszystkich do Gdyni 19 września 2021. Zapewniam, że będzie się działo – kończy Batek.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24