22.12.2020 08:30 1 raz/KMP Gdansk

Po pijaku wsiadł 'za kółko' - urodziny spędził na komisariacie

źródło: KWP Gdansk

Gdańscy stróże prawa zatrzymali sprawcę kolizji, który uszkodził infrastrukturę drogową na ul. Krasickiego, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów i był pijany. Okazało się, że gdańszczanin tak „świętował” swoje urodziny, których dalszą część spędził w komisariacie.

W piątek (18 grudnia) rankiem policjanci ruchu drogowego pojechali na ul. Krasickiego w Gdańsku, w związku ze zgłoszeniem o czarnym aucie, którego kierowca niebezpiecznie, z dużą prędkością, jeździł ulicami Brzeźna. Kierowca miał przejechać przez wysepkę dla pieszych, niszcząc jej infrastrukturę.

Policjanci, na miejscu zdarzenia znaleźli tablicę rejestracyjną pojazdu opartą o latarnię uliczną. Podczas gdy jeden z patroli ruchu drogowego pracował na miejscu kolizji, inni funkcjonariusze zajęli się szukaniem kierowcy i auta, które uczestniczyło w zdarzeniu. Kilkaset metrów dalej, na jednej z ulic Brzeźna, policjanci znaleźli volkswagena, który miał widoczne uszkodzenia pokolizyjne. W samochodzie brakowało też tablicy rejestracyjnej, którą mundurowi zabezpieczyli przy ul. Krasickiego. Podczas dalszych czynności w tej sprawie, w piwnicy jednego z budynków, policjanci znaleźli 22-latka, który kierował tym volkswagenem - relacjonują pomorscy stróże prawa.

Mężczyzna, chcąc ukryć się przed funkcjonariuszami, wszedł pomiędzy przedmioty, które wypełniały cały schowek. Policjanci sprawdzili dane osobowe 22-latka i sprawdzili jego stan trzeźwości - miał 2 promile alkoholu w organizmie, a z informacji uzyskanych z policyjnego systemu wynikało, że kierowca nie ma uprawnień do kierowania.

Jak ustalili śledczy, w nocy 22-letni gdańszczanin zabrał kluczyki od auta należącego do matki i pojechał świętować swoje urodziny. Nad ranem mężczyzna wsiadł za kierownicę volkswagena i wrócił do domu, po drodze powodując kolizję. Gdańszczanin został zatrzymany i dalszą część swoich urodzin spędził w komisariacie policji. Zatrzymany odpowie teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz za kierowanie samochodem bez uprawnień.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24