14.12.2020 08:38 0 raz

Lechia postara się przełamać serię porażek

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay,.com

Mecz Lechii Gdańsk z Wisłą Płock zakończy 13. kolejkę spotkań PKO Ekstraklasy. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi w poniedziałek, 14 grudnia, o godz. 18:00.

Biało-zieloni zapewne będą chcieli zrehabilitować się za porażkę z poprzedniej kolejki. Gdańszczanie przegrali 5 grudnia na wyjeździe z Legią Warszawa 0:2.

Pracowaliśmy mocno w tym tygodniu. Skupiliśmy się na tym, co jest nam potrzebne na ten mecz. Mogę powiedzieć, że pracowaliśmy nad dwoma elementami w ofensywie, jednym w defensywie, dodatkowo był trening strzelecki, bo jak powiedziałem, skuteczność w tym meczu będzie bardzo ważna. Zadbaliśmy dodatkowo o sferę mentalną i wierzę, że ta praca przyniesie konkretny efekt – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej Piotr Stokowiec, trener Lechii Gdańsk.

Lechia ma za sobą trzy porażki z rzędu. Poza Legią gdańszczanie przegrali też z Piastem Gliwice (0:2) i Lechem Poznań (0:1).

Nie ma co ukrywać, że potrzebujemy teraz wygranej i 3 punkty są priorytetem. To nie oznacza, że rezygnujemy z naszej gry, z naszych wartości. Chcemy grać odważnie, ofensywnie, ale w tym meczu priorytetem są 3 punkty. W tym spotkaniu kluczowa będzie skuteczność, bo Wisła Płock przyjedzie z podobnym nastawieniem – mówił szkoleniowiec Lechii.

Lechia i Wisła nie grają w ostatnim czasie efektywnie. Stokowiec nie martwi się o to, że kibice nie będą chcieli usiąść w poniedziałek przed telewizorami.

Prawdziwy kibic, to nie jest kibic sukcesu. Prawdziwy kibic jest z drużyną na dobre i na złe i rozumie, że w sezonie drużynie przytrafiają się różne momenty. Raz jest lepiej, raz jest gorzej, ale zawsze czujemy wsparcie i wiarę w nas. Nie przestajemy wierzyć w naszą pracę, w nasze wartości i jestem przekonany, że to jest tylko kwestia czasu, kiedy zaczniemy punktować i będzie to szło w parze z odważną, atrakcyjną grą. Patrząc jak pracują zawodnicy, wierzę w to, że to nastąpi już w najbliższych meczach i drużyna zacznie grać i atrakcyjnie i – co najważniejsze – skutecznie – powiedział Piotr Stokowiec.

Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, 14 grudnia, o godz. 18:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24