19.11.2020 09:17 1 raz

Hokeiści Stoczniowca zagrają z liderem

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

GKS Tychy to najbliższy rywal GKH Stoczniowca Gdańsk w Polska Hokej Lidze. Dla ostatnich w tabeli gdańszczan szykuje się trudny mecz. Zmierzą się z liderem. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 20 listopada.

GKH Stoczniowiec Gdańsk nie może być zadowolony ze swoich występów na najwyższym szczeblu rozgrywkowym hokeja na lodzie w trwającym sezonie 2020/2021. Po 16-tu rozegranych spotkaniach gdańszczanie zajmują ostatnie miejsce w tabeli ze zdobyczą tylko 3 punktów. Jedyne, jak na razie, zwycięstwo gdańszczanie odnieśli w 16. kolejce pokonując 13 listopada u siebie Zagłębie Sosnowiec 3:0.

Niestety, kolejne spotkanie ponownie nie było udane dla hokeistów z Trójmiasta. W poprzedniej kolejce taflę lodu na przysłowiowej „tarczy” opuszczali po meczu z Ciarko STS Sanok (2:4). W najbliższej kolejce zapowiada się bardzo trudna walka o punkty dla Stoczniowca. W sobotę, 21 listopada, na wyjeździe GKS zmierzy się z liderem tabeli GKS Tychy.

Ostatni raz zespoły na boisku spotkały się 9 października. W 9. kolejce GKS pokonał wysoko gdańszczan 7:0. Hat-trickiem w tamtym meczu popisał się Filip Komorski. W punktacji kanadyjskiej ten zawodnik w obecnym sezonie PHL ma 19 pkt. Co stawia go na 6. miejscu w klasyfikacji hokeistów (z GKS Tychy najwyżej, bo na 2. miejscu jest Marek Hovorka z 21 pkt.). Jeśli chodzi o Stoczniowca, to liderem gdańskiego klubu jest Josef Vitek. W punktacji kanadyjskiej uzbierał dotychczas 10 pkt. Daje mu to dopiero 43. pozycję wśród zawodników w PHL.

Dodajmy, że po spotkaniu z Tychami gdańszczanie dwa dni później (22 listopada) u siebie zmierzą się z Re-Plast Unią Oświęcim.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24