12.11.2020 10:01 1 raz

Pełnodystansowy Ironman w Gdyni!

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Po raz pierwszy w Polsce odbędą się zawody na pełnym dystansie legendarnej serii Ironman.Premierowe zawody zaplanowano na 8 sierpnia 2021 roku w Gdyni! Rejestracja startuje 2 grudnia.

Polska gościć będzie dwa nowe wyścigi The IRONMAN Group w sezonie 2021 – IRONMAN Gdynia oraz IRONMAN 70.3 Warsaw. - Dołączą one do już istniejących Enea IRONMAN 70.3 Gdynia oraz 5150 Triathlon Series Warsaw - informuje Urząd Miasta w Gdyni.

Nasz polski zespół dał się już poznać z doskonałej strony, dzięki swoim umiejętnościom operacyjnym oraz dostarczaniu zawodnikom doświadczeń, które przyciągają triathlonistów z całej Europy. O jego wysiłkach i jakości niech świadczy również fakt, że nie tak dawno z sukcesem zorganizował tegoroczną edycję Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, działając w ramach bardzo restrykcyjnych regulacji związanych z bezpieczeństwem wobec trwającej pandemii COVID-19 – mówi dla portalu gdynia.pl Stefan Petschnig, Managing Director IRONMAN Europe, Middle East and Africa.

Jeśli jakieś miasto miało być gospodarzem zawodów IRONMAN na pełnym dystansie w Polsce, to wybór dla nas był oczywisty. To musiała być Gdynia – mówi Michał Drelich, dyrektor zawodów. - Gdynia już od ośmiu lat gości gwiazdy światowego triathlonu. Przez ten czas w zawodach wzięło też udział kilkanaście tysięcy amatorów z całego świata, którzy doceniają wyjątkową atmosferę, jaką tworzy miasto Gdynia i lokalna społeczność – dodaje.

Premierowe zawody IRONMAN Gdynia zaplanowano na 8 sierpnia 2021 roku. Przed uczestnikami nie lada wyzwanie: 3,8 km pływania w Zatoce Gdańskiej, 180 km wymagającej trasy kolarskiej po Kaszubach i 42,2 km biegu po ulicach i bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Tradycyjnie będzie można też rywalizować na dystansie o połowę krótszym.Rejestracja do wszystkich przyszłorocznych imprez spod szyldu IRONMAN w Polsce zostanie uruchomiona 2 grudnia 2020.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24