15.10.2020 11:30 0 raz

Mieszkańcy gminy Zblewo pod domy dojadą nowymi drogami

fot. UG Zblewo

To prawdziwa drogowa rewolucja. Łącznie przebudowanych zostanie kilkanaście odcinków dróg w całej gminie – to efekt dotacji ze środków rządowych i województwa pomorskiego.

„Najbliższe tygodnie upłyną w naszej gminie na intensywnych robotach drogowych”- nie kryją zadowolenia przedstawiciele gminy Zblewo.

Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych możliwa jest kontynuacja systematycznie prowadzonej modernizacji dróg na terenie całej gminy, zgodnie ze zgłaszanymi przez mieszkańców potrzebami. Rozstrzygnięto już pierwsze przetargi na te prace i podpisano 5 umów na przebudowę dróg gminnych. A już prowadzone są i przygotowywane kolejne postępowania – wyjaśniają.

Z informacji urzędu wynika, że ruszyła już przebudowa odcinka drogi przy ul. Pinczyńskiej w Zblewie, gdzie kładziona jest nawierzchnia z płyt YOMB. Także w październiku ma być zrealizowana przebudowa odcinka drogi gminnej w Białachowie, która również zostanie utwardzona płytami.

Natomiast w listopadzie, jak wynika z zawartych właśnie umów, będą zmodernizowane kolejne drogi gminne: odcinek przy ul. Łąkowej i ul. Podgórnej w Zblewie, które zostaną one utwardzone płytami. Natomiast na odcinku drogi gminnej przy ul. Świerkowej w Kleszczewie Kościerskim zostanie położona kostka typu „starobruk” – wyliczają urzędnicy ze Zblewa.

Na tym nie koniec. Wkrótce bowiem podpisane mają zostać kolejne umowy. Łącznie przebudowanych zostanie kilkanaście odcinków dróg w całej gminie.

Gmina modernizuje obecnie gminne drogi korzystając nie tylko ze środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, ale również ze środków budżetu województwa pomorskiego, przeznaczonych na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Dzięki tym funduszom zostanie wkrótce przebudowana kolejna droga w Miradowie, która zostanie utwardzona płytami. Umowę na to zadanie już podpisano, a prace zakończą się do końca listopada – podsumowują przedstawiciele urzędu gminy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24