13.10.2020 09:05 0 raz/mat.pras

Młodzi starogardzianie rozwiązują konflikty bez przemocy

fot. Magdalena Dalecka/UM Starogard Gdański

W Starogardzie Gdańskim oficjalnie działa Starogardzki Punkt Mediacji Rówieśniczych. Swoją działalność rozpoczęły również Szkolne Kluby Mediacji Rówieśniczych w PSP nr 1, 2 i 4.

Starogardzie Centrum Mediacji Rówieśniczych to efekt projektu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który zaprosił nas do jego współtworzenia przy współpracy mediator Mediacje MD Magdaleny Dittmer. Mieści się w budynku Stowarzyszenia „Można Inaczej”, którego ideą jest motto „Razem można więcej”.

Dzięki temu „razem” możemy świętować ważny dzień otwarcia Starogardzkiego Punktu Mediacji Rówieśniczych w nowych, czystych, pięknie wyremontowanych pomieszczeniach – powiedziała prezes Stowarzyszenia Dorota Dorau. - Niezmiernie się cieszę, że młodzież, która rozpoczęła w czerwcu warsztaty mediacyjne, ma miejsce, w którym może dalej uczyć się rozwiązywania konfliktów bez przemocy w praktyce – dodała prezes.

Wiceprezydent Starogardu Gdańskiego Maciej Kalinowski podziękował prezes stowarzyszenia za determinacje i pogratulował jej otwarcia Starogardzkiego Centrum Mediacji Rówieśniczych

Gratuluję otwarcia Starogardzkiego Punktu Mediacji Rówieśniczych i cieszę się, że w Starogardzie jest grupa młodzieży, która dzięki odpowiednim szkoleniom, będzie potrafiła zwracać uwagę na to, co dzieje się z ich rówieśnikami. To bardzo odpowiedzialne i ważne zadanie – powiedział Kalinowski.

Pierwszy dyżur młodzieży, która szkoli się w zakresie mediacji rówieśniczych w nowej siedzibie Starogardzkiego Punktu Mediacji Rówieśniczych odbędzie się w czwartek 15 października. Następne odbywać się będę w każdy kolejny czwartek. Zainteresowani mogą się kontaktować pod nr tel. + 48 58 560 0459


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24