08.10.2020 10:46 0 raz.mat.pras.

Zmodernizowana scena – większe pole do popisu dla kultury

fot, UM Starogard Gdański

Do kina będzie można pójść nie tylko na film, ale i koncert czy spektakl teatralny. Starogardzkie kino Sokół zyska przebudowaną scenę. Jak podkreślają przedstawiciele miasta, będzie głębsza i lepiej wyposażona, co przełoży się na większe możliwości jej wykorzystania.

Pracownicy Starogardzkiego Centrum Kultury mówią wprost: Dodatkowa scena kina Sokół, która właśnie przechodzi modernizację, w dostosowana do standardów i wymagań w branży kulturalno-rozrywkowej z większą widownią jest niezbędna.

Czas jest trudny i wymagający, dlatego zdecydowaliśmy się na modernizację sali kinowej. To ostatni element w tym budynku, który po 25 latach zostanie odświeżony. Ta przestrzeń ma szeroki wachlarz możliwości, które ze względu na dotychczasową konstrukcję i zagospodarowanie nie są w pełni wykorzystane. Modernizacja otworzy nam – jako Starogardzkiemu Centrum Kultury – przestrzeń do rozwoju działalności kulturalnej w mieście i poszukiwań nowych form rozrywek dla mieszkańców. Liczymy, że czas pandemii się kiedyś skończy, a my będziemy gotowi by zaspokoić oczekiwania mieszańców spragnionych spotkań z kulturą – powiedziała dyrektor SCK Ewa Roman.

Jak czytamy w komunikacie ratusza, modernizacja obejmuje wyłącznie scenę kina Sokół. Zlikwidowany został już dotychczasowy stary ekran. Dzięki temu scena stała się głębsza, a jej powierzchnia zwiększyła się o 22 metry kwadratowe. Po obu jej stronach zawisną obracane kurtyny, a w tyle pojawi się kurtyna rozsuwana. Ważnym elementem modernizacji będzie instalacja elektrycznego ekranu z laserowym rzutnikiem. Pod sufitem zainstalowana zostanie konstrukcja, która umożliwi zawieszanie scenicznych lamp czy scenografii. Podłoga sceny zostanie wycyklinowana i przemalowana na czarno.

Modernizacja sceny w takim zakresie pozwoli nam na organizację różnorodnych form kulturalnych od większych spektakli teatralnych, poprzez seanse filmowe, a na koncertach skończywszy. Pierwszym kulturalnym wydarzeniem, które odbędzie się na nowo wyremontowanej scenie, będzie Noc Bardów im. Ryszarda Rebelki, na którą już dzisiaj serdecznie zapraszam 21 listopada br. Jestem przekonana , że nowy standard sceny poprawi artystom komfort występów, a widzom zapewni większą przyjemność z ich oglądania – dodała dyrektor SCK.

Przebudowa powinna zakończyć się do połowy listopada. Jej koszt to ponad 150 tys. zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24