07.10.2020 14:35 0 raz

Popili, pobili się, zaatakowali policjantów

fot. KPP Tczew

Tczewscy policjanci zatrzymali pijanych mężczyzn, którzy podczas interwencji zaatakowali ich. Dodatkowo starszy ze sprawców wcześniej skakał po samochodzie i spowodował straty na kwotę 2,5 tys. złotych. Nietrzeźwi mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Na początku października około godziny 21:00 policjanci zostali wezwani na jedną z ulic w Tczewie z powodu pijanych mężczyzn, którzy mieli skakać po samochodzie. Na miejscu funkcjonariusze zauważyli, że jeden z zaparkowanych samochodów ma wybitą szybę oraz wgnieciony maskę.

Mundurowi ustalili, że sprawcy tego uszkodzenia znajdują się najprawdopodobniej na jednej z pobliskich klatek schodowych. Po wejściu na klatkę stróże prawa zauważyli dwóch bijących się między sobą mężczyzn. Mężczyźni nie stosowali się do wydanych poleceń i zaczęli swoją agresję kierować do policjantów. 20 i 21-latek zostali doprowadzeni do miejscowej komendy – relacjonuje asp. sztab. Dawid Krajewski, specjalista ds. prasowo-informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Badanie alkotestem wykazało u 20-latka prawie 2 promile alkoholu w organizmie, zaś u 21-latka ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Pijani i agresywni mężczyźni noc spędzili w policyjnej celi. Mundurowi dodatkowo ustalili, że zatrzymany 21-latek miał związek z przestępstwem uszkodzenia samochodu.

Śledczy przesłuchali zatrzymanych mężczyzn, którym przedstawili zarzuty. 20-latek usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, zaś 21-latek usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz uszkodzenia mienia – dodaje przedstawiciel tczewskich stróżów prawa.

Za przestępstwo znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24