02.10.2020 12:30 0 raz/gniew.pl

Gniewscy piłkarze zagrają na profesjonalnej murawie

fot. gniew.pl

W kolejnym sezonie piłkarskim mecze u siebie gniewskie drużyny rozgrywać będą na zmodernizowanej płycie boiska. Jeszcze w tym roku, na murawie boiska A przy hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie, zainstalowany zostanie automatyczny system nawadniania.

Na ten cel zabezpieczono środki w wysokości 59 600 złotych. Rozpoczęcie prac planowane jest po zakończeniu sezonu ligowego, czyli w listopadzie.

Na tę inwestycję czekaliśmy od wielu lat. Pozwoli ona usprawnić funkcjonowanie naszego ośrodka. Utrzymanie boiska będzie teraz dużo łatwiejsze - mówi Beata Osiak dyrektor gniewskiego ośrodka sportu.

Aktualnie w czasie upałów i coraz częściej występującej w sezonie letnim suszy, odpowiednie nawodnienie murawy jest utrudnione. Zarządcy ośrodka wykorzystywali samodzielne urządzenie nawadniające zasilane wodą z hydrantu, jednakże zbyt niskie ciśnienie, nie pozwalało wykorzystywać jego mocy w 100%.

Stadion tętni życiem. Murawa jest intensywnie użytkowana przez nasze kluby sportowe, więc realizacja tego typu inwestycji jest niezbędna – dodaje burmistrz Maciej Czarnecki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24