01.10.2020 07:29 0 raz

Derby Pomorza w Wejherowie! Gryf podejmie KP Starogard Gdański

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Derby to jeden z najważniejszych meczów w sezonie dla kibiców, jak i samych piłkarzy. W najbliższą sobotę, 3 października, na wejherowskim Wzgórzu Wolności odbędą się derby Pomorza. W 10. kolejce spotkań III ligi grupy II Gryf Wejherowo podejmie KP Starogard Gdański.

KP Starogard Gdański w poprzednim przedwcześnie zakończonym sezonie z powodu epidemii koronawirusa w Polsce zajął 8. miejsce w w III lidze. W trwających rozgrywkach stargardzianie, jak na razie zanotowali więcej porażek niż zwycięstw. W ośmiu spotkaniach trzy razy wygrali, raz zremisowali i cztery razy przegrali co plasuje KP z 10. punktami na 16. miejscu w tabeli.

Gospodarze [Gryf – dop. red.] po spadku z II-ligi nowy sezon rozpoczęli obiecująco natomiast w miesiącu wrześniu zdobyli tylko jeden punkt remisując u siebie z GKS Przodkowo – pisze przed derbami Pomorza w mediach społecznościowych KP Starogard Gdański.

W porównaniu do Gryfa żółto-czarni mają trzy oczka mniej i są na 19. miejscu w ligowej tabeli. A co łączy oba klub WKS i KP? To na pewno piłkarz Marcin Warcholak. We wrześniu 31-letni obrońca wzmocnił barwy drużyny ze Starogardu, a w sezonach 2012/2013 oraz 2013/2014 reprezentował barwy żółto-czarnych. Zanim trafił do KP, to Warcholak grał jeszcze w takich klubach jak Stomil Olsztyn, Arka Gdynia, Wisła Płock i Miedź Legnica. Dla WKS Gryfa Wejherowo Marcin Warcholak rozegrał 51. spotkań, w których zdobył 7. goli.

Początek meczu Gryf Wejherowo – KP Starogard Gdański, w sobotę, 3 października, o godz. 15:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24