01.10.2020 12:30 0 raz/mat.pras

Kociewie czeka na gości ze Śląska

fot. UM Tczewa

W ostatni weekend września w chorzowskim Parku Śląskim prezentowały się regiony z całej Polski. Również Kociewie reprezentowane przez powiaty starogardzki i tczewski oraz Lokalną Organizację Turystyczną Kociewie przy wsparciu Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej eksponowało swoją ofertę turystyczną.

Pomimo niesprzyjającej, jesiennej aury mieszkańcy Chorzowa i Katowic chętnie odwiedzali stoiska i rozmawiali o swoich przyszłych planach urlopowych. Na kociewskim stoisku dominowały mapy, broszury, przewodniki, a także katalog z noclegami na Kociewiu i regionalne kolorowanki.

W tym roku odwołano większość imprez, więc z zaciekawieniem przyjęliśmy propozycję LOT Kociewie wspólnego wyjazdu na Śląsk – podkreśla Jacek Toczek ze Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim. – Oferta z naszego powiatu trafia doskonale w gusta osób odwiedzających nasze stoisko: spokój, cisza, lasy pełne grzybów, a jednocześnie dobry i relatywnie szybki dojazd. Nie bez znaczenia jest też bliskość Trójmiasta i morza, które dla Ślązaków ma wręcz przyciągającą moc.

Szczególną uwagą cieszyła się mapa atrakcji regionu w wersji rysunkowej. Publikacja przyciągała wzrok dzieci i dorosłych.

Partnerstwo Powiatu Tczewskiego i Powiatu Wodzisławskiego już od kilku lat doskonale się sprawdza – mówi Magdalena Olszewska ze Starostwa Powiatowego w Tczewie. – Współpracujemy w różnych dziedzinach z zakresu administracji publicznej oraz życia społecznego. Stąd też nasza obecność na Śląsku również z ofertą turystyczną. Jestem przekonana, że coraz więcej mieszkańców Górnego Śląska wie „kaj to Kociewie?”.

Odwiedzający kociewskie stoiska poszukiwali głównie ofert agroturystycznych, możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu na rowerze lub w kajaku. Były pytania o kempingi i coraz popularniejsze w ostatnim czasie kampery. Zainteresowanie wzbudzały również zamki czy sanktuaria.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24