22.09.2020 10:30 0 raz/gniew.pl

Remont świetlicy wiejskiej w Gogolewie – umowa z wykonawcą podpisana

gniew.pl

Burmistrz Gniewu Maciej Czarnecki podpisał już umowę z firmą z Gdańska, która przeprowadzi remont świetlicy wiejskiej w Gogolewie. Koszt zadania to 142 000 złotych. Inwestycja zrealizowana ma zostać do końca listopada tego roku. Remont obiektu jest możliwy dzięki zdobytemu przez gminę Gniew dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Infrastruktura kultury, w wysokości 110 000 złotych.

W ramach gogolewskiego projektu pn. Świetlica wiejska jako mały dom kultury zaplanowano remont świetlicy wraz z pomieszczeniami przynależnymi, o łącznej powierzchni 180 m2.

Zakres prac obejmuje: wymianę podłóg, naprawę oraz odnowienie powłok malarskich ścian i sufitów, wymianę oświetlenia na LED, wykonanie tynku mzaikowego w świetlicy oraz na ciągach komunikacyjnych, wymianę wewnętrznej stolarki drzwiowej (10 szt.), remont pomieszczeń WC z wymianą urządzeń sanitarnych, remont schodów wewnętrznych i zewnętrznych, remont sceny. W ramach zadania przewiduje się również prace termomodernizacyjne 2 ścian świetlicy o powierzchni około 90 m2. Projekt obejmuje również wyposażenie w postaci mebli kuchennych, doposażenia świetlicy w krzesła (50 szt.) oraz wyposażenia sceny w system nagłaśniający oraz oświetleniowy.

Dzięki temu remontowi chcemy stworzyć miejsce spotkań i rozwoju edukacji kulturalnej dla miejscowej społeczności. W wyremontowanych pomieszczeniach będą odbywały się spotkania Koła Gospodyń Wiejskich oraz spotkania integracyjne dla mieszkańców, w tym dzieci i młodzieży. Zadania planowane w ramach projektu pozwolą nam na wyposażenie świetlicy wiejskiej w Gogolewie w niezbędne sprzęty w celu rozpoczęcia kompleksowego prowadzenia działalności kulturalnej – mówi burmistrz Maciej Czarnecki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24