18.09.2020 10:00 0 raz

Pokłócili się przy ogniskach – napastnik użył noża

fot. KWP Gdańsk

Policjanci zatrzymali 21-latka, który na początku września kilkukrotnie ranił nożem innego mężczyznę. Do zdarzenia doszło podczas imprezy zorganizowanej przy ognisku na terenie gdańskiej Oliwy. Pokrzywdzony o przestępstwie powiedział policjantom dopiero po kilku dniach.

Do przestępstwa doszło na początku września. Pokrzywdzony był na ognisku ze znajomymi, obok, przy drugim ognisku przebywał mężczyzna, z którym się pokłócił.

Sprawca podczas kłótni ranił kilka razy nożem pokrzywdzonego, który dopiero po kilku dniach zgłosił to przestępstwo policjantom – relacjonują pomorscy mundurowi. - Kryminalni z Oliwy od razu zajęli się sprawą i po dokładnym przeanalizowaniu zawiadomienia o przestępstwie, przesłuchaniu świadków i zdobyciu informacji, ustalili tożsamość sprawcy tego przestępstwa.

Podejrzany został zatrzymany. W środę (16 września) 21-latek usłyszał zarzut uszkodzenia ciała i narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zebranym przez policjantów aresztował 21-latka na najbliższe trzy miesiące. Za te przestępstwa grożą 3 lata pozbawienia wolności. Policjanci nadal pracują nad tą sprawą, ustalają m.in. jaki był powód ranienia pokrzywdzonego – czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24