16.09.2020 12:30 0 raz

Posprzątają Las Szpęgawski

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Zaopatrzeni w rękawiczki i worki na śmieci udadzą się do Lasu Szpęgawskiego, by pozbierać śmieci. Urzędnicy gminy Starogard Gdański, przy udziale szkół i mieszkańców, wezmą udział w tegorocznej 27. już Akcji Sprzątania Świata, która przebiegać pod hasłem: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.

Przedstawiciele gminy Starogard Gdański zgłosili akces do Akcji Sprzątania Świata w Fundacji Nasza Ziemia, która koordynuje i rozwija ruch Clean Up The World w Polsce. Celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

W tym roku chcemy posprzątać, m.in. okolice Lasu Szpęgawskiego – mówi koordynator z ramienia urzędu gminy Anita Schleser. - W akcję sprzątania terenu gminy zaangażowali się także nauczyciele i uczniowie naszych szkół oraz liczni mieszkańcy.

Hasło tegorocznej akcji zostało wybrane nieprzypadkowo. W tym roku organizatorzy chcą zainteresować mieszkańców problematyką związaną z nadmiernym zużyciem plastiku. Na stronie, można dowiedzieć się o ponad 20-letnich już działaniach Fundacji.

Sprzątamy Polskę w Wielkim Finale jak zawsze w trzeci weekend września: 18 (piątek), 19 (sobota), 20 (niedziela) – zachęcają przedstawiciele urzędu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24