14.09.2020 10:30 0 raz/mat.pras

Za dwa lata popływamy i odpoczniemy na Piekiełkach

fot. UM Starogard Gdańśki

Kompleks z odkrytymi basenami, labiryntem, naturalnym placem zabaw i wybiegiem dla psów powstanie w Starogardzie Gdańskim na Piekiełkach do końca 2022 roku - zapowiadają miejscowi urzędnicy. Szacunkowo prace pochłoną 8,5 mln zł. Budowa ruszy w 2021 roku.

Przedstawiciele starogardzkiego ratusza nie kryją zadowolenia - letnie baseny powstaną na Piekiełkach. Jak podkreślają, jest już koncepcja, a projekt inwestycji na ukończeniu.

Piekiełki to idealne miejsce dla tego typu przedsięwzięcia. W ciągu całego dnia ma pełne nasłonecznienie, co jest ważne w tym przypadku – powiedział prezydent miasta Janusz Stankowiak. – Jestem przekonany, że nowy kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy będzie stanowił ciekawą alternatywę spędzania wolnego czasu w mieście dla tych mieszkańców, którzy nie wyjeżdżają na wakacje, ale również dla osób z zewnątrz, które przyjadą do Starogardu w odwiedziny – dodał prezydent.

Zgodnie z przedstawioną koncepcją kompleks składać się będzie z trzech niecek basenowych o charakterze rekreacyjnym. Dla dzieci dostępny będzie wodny plac zabaw z płytkim brodzikiem, jedną małą zjeżdżalnią wodną dla najmłodszych i dwiema dla dzieci w wieku szkolnym. Plac zostanie wzbogacony o dodatkowe wodne atrakcje.

fot. UM Starogard Gdańśki

Niewątpliwie dużą atrakcją tego miejsca będzie naturalny labirynt o wymiarach 40 m x 80 m, z łąkami do spotkań i zabaw oraz trzymetrową wieżą pośrodku. Zostanie wykonany z żywopłotu, do którego użyty zostanie grab. W pobliżu pojawi się też naturalny plac zabaw ze ścieżkami sensorycznymi, huśtawkami w tym dla osób z niepełnosprawnością, „bazami/szałasami”, kompleksem zjeżdżalni suchych, tyrolką, wieżami połączonymi mostkiem ruchomym, piaskownicą, zabawkami/eksponatami edukacyjnymi nawiązującymi do tematu wody, ptaków, zwierząt, które występują w dolinie rzeki Wierzycy. Całość zostanie wykonana z naturalnego drewna - wyliczają przedstawiciele starogardzkiego ratusza.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace na Piekiełkach zakończą się w 2022 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24