10.09.2020 14:10 0 raz

Trzy kradzieże, jeden sklep – nawet pięć lat więzienia

fot. KPP Tczew

Do trzech razy sztuka? To porzekadło nie sprawdziło się w przypadku młodej złodziejki z Tczewa. Właśnie po trzeciej kradzieży – dokonanej w tym samym sklepie, wpadła w ręce stróżów prawa.

Tczewscy kryminalni zatrzymali 20-letnią kobietę, którą podejrzewali o kradzieże sklepowe. Według ustaleń mundurowych sprawczyni trzykrotnie wchodząc na teren jednego ze sklepów ukradła perfumy warte łącznie prawie 3 tys. złotych.

W połowie sierpnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymali zgłoszenie, że na początku miesiąca doszło do trzech kradzieży na terenie jednego ze sklepów w mieście. Według ustaleń mundurowych te przestępstwa zostały popełnione przez tę samą sprawczynię – relacjonuje asp. sztab. Dawid Krajewski, specjalista ds. prasowo-informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Stróże prawa zajmujący się tą sprawą ustalili, że sprawczyni wchodząc trzykrotnie na teren sklepu ukradła z półek 14 perfum, powodując łączne straty na prawie 3 tys. złotych. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego ustalili tożsamość sprawczyni tego przestępstwa i zaczęli ją poszukiwać. Na początku września dowiedzieli się, gdzie aktualnie przebywa poszukiwana 20-latka i ją zatrzymali, a następnie doprowadzili ją do policyjnego aresztu.

Śledczy jeszcze tego samego dnia przedstawili zatrzymanej kobiecie 3 zarzuty dotyczący kradzieży, do których się przyznała. Teraz jej losem zajmie się sąd. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje przedstawiciel tczewskich mundurowych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24