07.09.2020 10:30 0 raz/gniew.pl

Gmina Gniew: Na poddaszu powstanie Dzienny Dom Seniora

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Gmina Gniew ogłosiła przetarg na adaptację i wyposażenie pomieszczeń poddasza użytkowego przy hali widowiskowo-sportowej w Gniewie na Dzienny Dom Seniora. Gniewski samorząd na to przedsięwzięcie pozyskał dotację w wysokości 260 280 złotych, w ramach wieloletniego programu „Senior+” na lata 2015-2020.

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa budynku hali widowiskowo-sportowej o budynek z pomieszczeniami gospodarczymi i poddaszem przeznaczonym na cele rekreacyjno-ruchowe dla seniorów w ramach dziennego domu Senior +, wraz z przebudową pomieszczenia sanitarnego w hali widowiskowo-sportowej. Budynek, decyzją inwestora zostanie częściowo dostosowany dla potrzeb seniorów w celu rozszerzenia oferty kultury fizycznej i rekreacji Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji o nową grupę docelową. W ramach integracji społecznej, zgodnie z wytycznymi programu Senior +, dom dziennego pobytu dla seniorów ma zapewnić możliwość uczestnictwa w profilowanych zajęciach sportowo-rekreacyjnych, rehabilitacyjnych, indywidualnej fizjoterapii czy poradnictwie psychologiczno-społecznym.

Cieszę się, że udało nam się pozyskać środki na realizację tego zadania. Środowisko seniorskie jest w Gniewie bardzo aktywne i kreatywne. Gniewscy seniorzy z pewnością dobrze wykorzystają Dzienny Dom Seniora do swoich codziennych potrzeb, stąd tym większe nasze zadowolenie. Ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy to kolejny krok, który zbliża nas do otwarcia tego długo wyczekiwanego obiektu – mówi burmistrz Maciej Czarnecki.

Inwestycja zakończyć się ma do końca tego roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24