24.08.2020 16:30 0 raz

Trzech mężczyzn zatrzymanych – posiadali znaczne ilości narkotyków

fot. KWP Gdańsk

Ponad 11 kilogramów różnego rodzaju środków odurzających zabezpieczyli kryminalni ze Starogardu Gdańskiego. Funkcjonariusze zatrzymali także trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Dwóch podejrzanych wpadło na gorącym uczynku, gdy przewozili w torbach zakazane w Polsce środki. Trzeci z mężczyzn został zatrzymany podczas przeszukania mieszkania.

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 3 mężczyzn w wieku od 34 do 41 lat, którzy posiadali łącznie około 11 kilogramów środków odurzających, w tym ponad 3,5 kilograma amfetaminy oraz blisko 8 kilogramów marihuany.

Do zatrzymań doszło w sobotnie (22 sierpnia – przyp.red.) popołudnie, w jednej z miejscowości na terenie powiatu Wejherowskiego. Dwóch z zatrzymanych mężczyzn wpadło na gorącym uczynku, gdy przewozili środki odurzające. Miały one trafić do dziupli narkotykowej, która mieściła się jednym z budynków wielorodzinnych. Trzeci z podejrzanych został zatrzymany w czasie przeszukania mieszkania, do którego były przerzucane środki odurzające. Podczas prowadzonych czynności procesowych, policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu próżniowo pakowane worki z suszem roślinnym oraz dwie precyzyjne wagi elektroniczne. Narkotyki ukryte były w walizce przy łóżku oraz w lodówce – relacjonują pomorscy stróże prawa.

Śledczy przedstawili im zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani przewiduje karę do 10 lat więzienia.

Policjanci wystąpili również do sądu za pośrednictwem prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanych mężczyzn tymczasowego aresztu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24