24.08.2020 08:34 0 raz

Biało-zieloni sezon zaczęli od wygranej

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Po bramce Łukasza Zwolińskiego Lechia Gdańsk wygrała w pierwszym meczu sezonu 2020/2021 w PKO Ekstraklasie. W Grodzisku Wielkopolskim biało-zieloni pokonali beniaminka Wartę Poznań 1:0.

Jedyna bramka w meczu padła w 66. minucie. Rafał Pietrzak dośrodkował futbolówkę z rzutu wolnego. Piłka spadła pod nogi Michała Nalepy, który wyłożył ją Łukaszowi Zwolińskiego, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza Warty Poznań.

Mówiąc najdelikatniej na pewno nie było to porywające spotkanie. Bardziej przypominało to grę kontrolą – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Piotr Stokowiec, trener Lechii Gdańsk. - Po tym dziwnym okresie przygotowawczym próbujemy i sprawdzamy. I tak to wyglądało. Na pewno grając tylko zawodnikami ofensywnymi idea była taka, żeby więcej strzelać i stwarzać sobie sytuacji. Jest nad czym pracować. Jest wiele elementów do poprawy.

Mieliśmy kilka sytuacji, które powinniśmy wykorzystać. Mieliśmy też sytuacje, w których powinniśmy oddawać strzały, a tego nie robiliśmy. Musimy nad tym popracować, bo mamy zawodników z dobrym wykończeniem i trzeba to wykorzystywać – powiedział dla portalu lechia.pl Jarosław Kubicki. - Każdy zespół chce się pokazać w pierwszy meczu, szczególnie beniaminek, dlatego wiedzieliśmy jak będą grać i byliśmy na to przygotowani. Cieszę się, że odrobiliśmy lekcje i przeczytaliśmy rywali. Myślę, że brakuje nam jeszcze trochę zgrania, powinno to jeszcze lepiej wyglądać. Można powiedzieć, że zaczynamy teraz trzeci tydzień treningów. Przez to, że na początku przygotowań wypadł nam tydzień zajęć, to tych treningów nie było za wiele, ale myślę, że z biegiem czasu będziemy coraz lepiej wyglądać – dodał.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24