18.08.2020 12:34 0 raz

Lechia rozpoczyna walkę w Pucharze Polski. Smolarow: „Podchodzimy bardzo poważnie do najbliższego meczu”

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

W najbliższą środę, 19 sierpnia, Lechia Gdańsk zainauguruje tegoroczne rozgrywki Pucharu Polski. Podopieczni trenera Piotra Stokowca w pierwszej rundzie PP zmierzą się w Stalowej Woli z trzecioligową Stalą.

W Lechii Gdańsk ze względu na potwierdzenie koronawirusa u jednego z zawodników piłkarze biało-zielonych mieli tydzień dłużej odpoczynku w izolacji.

Cieszymy się, że szybka izolacja pozwoliła zminimalizować ryzyko zakażenia się tylko do jednego zawodnika, u którego pierwszy wynik testu był pozytywny. Najważniejsze było zdrowie zawodników i sztabu, dlatego ten tydzień, który teraz spędziliśmy w izolacji, wykorzystaliśmy na dodatkową regenerację. To na pewno pozytywny aspekt w całej tej sytuacji. Całe przygotowania do nowego sezonu tylko przesunęły się o tydzień. Zawodnicy w tym tygodniu podtrzymywali formę, co na pewno ułatwi im powrót do właściwych obciążeń na boisku - powiedział 12 sierpnia Arkadiusz Bruliński, dyrektor Działu Komunikacji i Marketingu Lechii Gdańsk.

Pierwszą okazję do sprawdzenia formy piłkarze Lechii Gdańsk będą mieli we środę, 19 sierpnia w rozgrywkach Pucharu Polski. W pierwszej rundzie lechiści zmierzą się ze Stal Stalową Wolą.

Absolutnie nie mamy takiego podejścia, żeby jakiś mecz traktować szkoleniowo. Są to poważne rozgrywki. Nasza pozycja w tych rozgrywkach zobowiązuje do tego, że podchodzimy bardzo poważnie do najbliższego meczu i na tym się skupiamy – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej Łukasz Smolarow, asystent trenera Piotra Stokowca.

Dodajmy, że w środowym starciu Lechia nie skorzysta z usług Conrado, Kristersa Tobersa, Jakuba Araka i Filipa Dymerskiego. Spotkanie 1/32 Fortuna Pucharu Polski to jedyny mecz przed ligą.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24