13.08.2020 14:03 0 raz

Ujemne wyniki testów na koronawirusa w gdańskiej Lechii

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Piłkarze Lechii Gdańsk oraz członkowie sztabu szkoleniowego i medycznego zostali przebadani testami na koronawirusa. Wyniki były ujemne. Drużyna przygotowuje się do startu sezonu, który rozpocznie się 21 sierpnia.

Potwierdzamy, że przeprowadzone w wczoraj testy na obecność SARS-CoV-2 u wszystkich przebadanych zawodników, członków sztabu szkoleniowego i medycznego Lechii Gdańsk dały wynik ujemny. Wyjątkiem jest piłkarz, u którego przed tygodniem stwierdzono obecność wirusa.

Zawodnik zakażony pozostanie na kwarantannie domowej i za kilka dni przejdzie dodatkowe badania. Pozostała część drużyny powróciła 12 sierpnia do treningów i będzie kontynuować przygotowania do sezonu 2020/2021 w bazie treningowej Gdańskiego Ośrodka Sportu przy Traugutta 29 oraz na Stadionie Energa Gdańsk. Treningi będą odbywać się 2 razy dziennie.

Cieszymy się, że szybka izolacja pozwoliła zminimalizować ryzyko zakażenia się tylko do jednego zawodnika, u którego pierwszy wynik testu był pozytywny. Najważniejsze było zdrowie zawodników i sztabu, dlatego ten tydzień, który teraz spędziliśmy w izolacji, wykorzystaliśmy na dodatkową regenerację. To na pewno pozytywny aspekt w całej tej sytuacji. Całe przygotowania do nowego sezonu tylko przesunęły się o tydzień. Zawodnicy w tym tygodniu podtrzymywali formę, co na pewno ułatwi im powrót do właściwych obciążeń na boisku - powiedział Arkadiusz Bruliński, Dyrektor Działu Komunikacji i Marketingu Lechii Gdańsk.

Sezon 2020/2021 w PKO Ekstraklasie zainaugurowany zostanie 21 sierpnia. Tego dnia zmierzą się ze sobą Zagłębie Lubin i Lech Poznań. Lechia swój pierwszy mecz rozegra 23 sierpnia. Na wyjeździe podopieczni trenera Piotra Stokowca zagrają w Grodzisku Wielkopolskim z beniaminkiem Wartą Poznań.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24