06.08.2020 09:25 0 raz

Mieszkańcy decydują - trwają 'Podwórkowe rewolucje'

źródło: Google Maps

Pierwsze konsultacje na temat tego, jak ma wyglądać najbliższa okolica mieszkańców Starogardu Gdańskiego - podwórka, przy których mieszkają - już się odbyły. W sierpniu i wrześniu odbędą się kolejne - urzędnicy wsłuchają się w głos starogardzian.

Czy potrzebna jest im wiata śmietnikowa, ławeczka, trzepak, a może dobrze usytuowane linki do wieszania prania? Czy wolą zwykłą trawę wokół domu, czy raczej kwiatowe rabaty, ozdobne krzewy lub drzewa? Podczas warsztatów w terenie organizatorzy „Podwórkowych rewolucji” w Starogardzie Gdańskim zapytają mieszkańców o to, jak miałoby według nich wyglądać ich najbliższe otoczenie.

„Już niedługo swój wygląd zmienią podwórka przy ul. Kościuszki 48, 52, 98 i 129, Piłsudskiego 20 oraz Owidzkiej 14 i 4. Na to jak będą wyglądały duży wpływ mają mieć pomysły mieszkańców tych obszarów. 4 sierpnia spotkali się z przedstawicielami realizatorów projektu, którymi są Stowarzyszenie Starogard 2030 i Gmina Miejska Starogard Gdański” – podaje starogardzki magistrat.

W budynkach modernizowane są fundamenty, dach, klatki schodowe, elewacje a w części – przydomowe podwórka. Tą część zadania wzięło na siebie Stowarzyszenie Starogard 2030 i w tej właśnie sprawie się tutaj spotykamy. Rewitalizacja polega na tym, że oprócz tzw. „elementów twardych”, czyli typowo technicznych, realizuje się również tzw. „element miękkie”, do których należy właśnie zaangażowanie społeczeństwa. Nie od dziś wiadomo, że jeśli włożymy w coś swoją pracę, później bardziej to szanujemy. Dlatego bardzo dziękuję Państwu za przybycie na to spotkanie. Wasz udział bardzo dużo dla nas znaczy – mówił podczas spotkania zastępca prezydenta Starogardu ds. techniczno-inwestycyjnych Tadeusz Błędzki.

Warsztaty „podwórkowe” odbywać będą się zawsze o godz. 17:00 w terminach:

11 i 18 sierpnia – ul. Piłsudskiego 20

12 i 19 sierpnia – ul. Kościuszki 129

25 sierpnia i 8 września – ul. Owidzka 4 i 14

26 sierpnia i 9 września – ul. Kościuszki 48 i 52

2 i 16 września – ul. Kościuszki 98


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24