05.08.2020 08:30 0 raz

Policja apeluje – „Uważajmy na przejściach dla pieszych”!

fot. KPP Starogard Gdański

W Starogardzie Gdańskim doszło do niebezpiecznego wypadku – na przejściu dla pieszych została potrącona piesza. Niestety podobnych, groźnych zdarzeń na terenie powiatu starogardzkiego nie brakuje.

W poniedziałek 3 sierpnia, dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem pieszego. Do zdarzenia doszło około godz. 13.35 na jednej z głównych ulic w centrum miasta. Skierowani w ten rejon funkcjonariusze ustalili wstępne okoliczności oraz przebieg tego zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy wynika, że kierowca osobowego opla jadąc ul. Hallera w kierunku ul. Gdańskiej, potrącił korzystającą z przejścia dla pieszych kobietę. Piesza doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że 30-letni kierowca opla był trzeźwy – poinformował asp. sztab. Marcin Kunka, specjalista ds. prasowo-informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.

Policjanci apelują do pieszych i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się oraz przekraczania przejść dla pieszych.

W ubiegłym roku na terenie powiatu starogardzkiego śmiertelne wypadki z udziałem pieszych stanowiły blisko połowę tych najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Tylko na ulicach Starogardu Gdańskiego w rejonie przejść dla pieszych zginęły aż trzy osoby. Dla naszego bezpieczeństwa pamiętajmy o używaniu elementów odblaskowych, szczególnie w tym okresie, gdy widoczność na drodze jest znacznie ograniczona. Przed skorzystaniem z przejścia dla pieszych zawsze powinniśmy upewnić się, czy nie spowodujemy zagrożenia w ruchu drogowym, a zbliżające się w naszym kierunku auto zdąży się zatrzymać – radzi przedstawiciel starogardzkich stróżów prawa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24