03.08.2020 17:25 0 raz

Poszedł do znajomego, ale do niego nie dotarł. Wszczęto poszukiwania

fot. KPP Starogard Gdański

Ponad 20 policjantów poszukiwało zaginionego 72-latka. Mężczyzna wyszedł w sobotę do swojego znajomego, lecz nigdy tam nie dotarł. Szeroko zakrojona akcja poszukiwawcza zakończyła się sukcesem.

Osłabienie oraz wychłodzenie organizmu mogły okazać się śmiertelne dla 72-latka, który zaginął w minioną sobotę (1 sierpnia) na terenie gminy Zblewo. Jak ustalili interweniujący w tej sprawie policjanci, mężczyzna w sobotę po południu udał się do swojego znajomego, lecz nigdy tam nie dotarł.

Gdy 72-latek nie powrócił na noc do domu, zaniepokojona rodzina, kilka minut przed godziną 2:00 powiadomiła policję. Z minuty na minutę sytuacja stawała się coraz bardzie poważna, a upływający czas działał na niekorzyść zaginionego. Na miejsce niezwłocznie skierowano 22 policjantów, którzy sprawdzali pobliską okolicę. Uczestniczący w akcji funkcjonariusze dysponowali danymi personalnymi oraz rysopisem zaginionego – relacjonują pomorscy stróże prawa.

Wśród funkcjonariuszy, którzy uczestniczyli w poszukiwaniach był przewodnik z psem patrolowo-tropiącym. To właśnie ten policjant ze swoim czworonożnym partnerem po kilku godzinach poszukiwań odnaleźli zaginionego.

Mężczyzna leżał w głębokiej trawie, w pobliżu kompleksu leśnego nieopodal żwirowni w Pinczynie. Był osłabiony i wyziębiony. Mundurowi udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie przekazali pod opiekę ratownikom medycznym – czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24