06.07.2020 12:30 0 raz

Są wolne miejsca w Domu Seniora w Skarszewach

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Urząd gminy w Skarszewach poinformował, iż są wolne miejsca w Domu Dziennego Pobytu "Senior +", który znajduje się w Skarszewach przy ul. Gdańskiej 6. Dom zapewnia szeroką ofertę dla swoich uczestników.

Jak czytamy w komunikacie skarszewskiego urzędu, głównym celem działalności Domu Semiora jest wsparcie seniorów poprzez umożliwienie im korzystania z oferty na rzecz społecznej aktywizacji.

Placówka zapewnia ośmiogodzinną ofertę usług od poniedziałku do piątku. W ramach pobytu można korzystać z wyżywienia, z prasy, TV i punktu bibliotecznego, a także zajęć terapeutycznych, form terapii ruchowej, uczestnictwa w kółkach zainteresowań, treningów umiejętności samoobsługi i ponoszenia sprawności. Podstawowym atutem pobytu w DDP "Senior +" jest wypełnienie czasu wolnego i stały kontakt z innymi ludźmi. Rodzina zyskuje poczucie bezpieczeństwa, że osoba bliska jest bezpieczna i dobrze odżywiona. Korzystanie ze świadczeń DDP może być odpłatne w zależności od posiadanych dochodów uczestnika. Jest możliwość dowozu i przywozu uczestników – opisują przedstawiciele gminy Skarszewy.

Uczestnikami zajęć w DDP mogą być osoby nieaktywne zawodowo w wieku 60+ (zarówno kobiety, jak i mężczyźni), będące mieszkańcami miasta i gminy Skarszewy.

Warto pomyśleć o swoich najbliższych starszych, rodzicach, dziadkach, ciociach, wujkach. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach proszone są o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Skarszewach przy ul. Szkolnej 9 lub pod nr. tel. 58 588 24 36 – zachęcają skarszewscy urzędnicy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24