06.07.2020 08:30 0 raz

W starogardzkich przedszkolach jest bezpiecznie

fot. UM Starogard Gdański

Przedszkola w Starogardzie Gdańskim zostały otwarte po epidemii koronawirusa 1 lipca. Jak podkreślają włodarze miasta, w placówkach jest bezpiecznie.

Starogardzkie przedszkola wznowiły opiekę nad dziećmi na początku lipca. Jak zapewniają miejscowi urzędnicy, ponowne otwarcie placówek - po ich zamknięciu zw. z epidemią koronawirusa - odbyło się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Pracownicy przedszkoli poddani zostali testom na koronawirusa.

Przebadano w sumie 39 osób. U wszystkich wynik był negatywny. Jest więc pewność, że najmłodsi starogardzianie będą bezpieczni. Możecie być Drodzy Rodzice, spokojni. Cieszymy się, że dzieci mają zapewnioną opiekę już w okresie wakacyjnym. Zdajemy sobie sprawę, że także latem jest ona potrzebna – powiedział zastępca prezydenta miasta ds. społecznych Maciej Kalinowski.

Starogardzcy urzędnicy przypominają, że zgodnie z zaplanowanym harmonogramem wakacyjnym, w lipcu otwarte są: MPP 4, MPP 5, MPP 8, Niepubliczne Przedszkole „Przylesie” oraz Przedszkole i Żłobek „Aniołek”.

— Chęć skorzystania z usług miejskich przedszkoli w tym czasie zgłosiło 150 rodziców - poinformowała Małgorzata Rogala z Wydziału Informacji Społecznej Urzędu Miasta Starogard Gdański.

Jak dodała, na sierpień taką potrzebę zasygnalizowało 153 rodziców. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, otwarte będą: MPP 2, MPP 3, MPP 6, MPP 10 oraz Niepubliczne Przedszkole „Przylesie”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24