03.07.2020 15:47 2 raz

Nieustannie groził, że zabije własną matkę

fot. KPP Tczew

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 31-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, którego podejrzewali o przestępstwo gróźb karalnych. Według ustaleń śledczych zatrzymany mężczyzna wszczął awanturę domową, podczas której groził śmiercią matce.

W ostatni dzień czerwca przed godziną 22:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej, do której miało dojść w jednym z domów na terenie gminy Gniew. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze.

Mundurowi na miejscu ustalili, że 31-latek wszczął awanturę domową, podczas której groził matce śmiercią. Stróże prawa zatrzymali mężczyznę, którego doprowadzili do tczewskiej komendy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 31-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie – relacjonuje asp. sztab. Dawid Krajewski, specjalista ds. prasowo-informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Funkcjonariusze znali już zatrzymanego mężczyznę, bo kilka dni wcześniej wobec niego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu kontaktowania się z matką. Te środki zastosowano wobec niego, gdyż wcześniej też groził kobiecie śmiercią. Jednak zatrzymany mężczyzna nie stosował się do tego zakazu i dalej popełniał przestępstwo.

Zatrzymany został przesłuchany przez prokuratora, który przedstawił mu zarzut dotyczący gróźb karalnych. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy – dodał przedstawiciel tczewskich stróżów prawa.

Za przestępstwo gróźb karalnych grozi do 2 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24