29.06.2020 15:25 0 raz

Kobieta okradła i pobiła starszego mężczyznę

Archiwum

Pijana kobieta zaatakowała mężczyznę w Gniewie. Następnie go okradła. Szybko trafiła w ręce stróżów prawa. W areszcie poczeka na proces. Grozi jej ponad 10 lat więzienia.

W czwartek (25 czerwca) po godzinie 20:00 do policjantów z Komisariatu Policji w Gniewie zgłosiła się kobieta i mężczyzna z widocznymi obrażeniami twarzy. Mundurowi natychmiast musieli interweniować wobec agresywnej 38-latki, gdyż zaczęła uderzać rękoma 66-letniego mężczyznę po twarzy.

Funkcjonariusze ustalili, że chwilę wcześniej na ulicy Gdańskiej agresywna 38-latka pobiła tego samego 66-latka, któremu ukradła telefon komórkowy, klucze od mieszkania oraz 50 złotych. Stróże prawa podczas przeszukania w torebce kobiety odnaleźli i zabezpieczyli skradzione mężczyźnie przedmioty. W związku z obrażeniami twarzy pokrzywdzonego została mu udzielona pomoc medyczna – relacjonuje asp. sztab. Dawid Krajewski, specjalista ds. prasowo-informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Policjanci podczas rozmowy z 38-latką wyczuli od niej alkohol. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niej prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Gniewscy funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwą kobietę, którą doprowadzili do policyjnego aresztu.

W sobotę zatrzymana mieszkanka powiatu tczewskiego została doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzut rozboju. Jeszcze tego samego dnia 38-latka trafiła przed oblicze sądu, który zadecydował o jej trzymiesięcznym aresztowaniu – dodaje przedstawiciel tczewskich stróżów prawa.

Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24