26.06.2020 12:30 0 raz/mat.pras

Inspektorzy drogowi otrzymali nowoczesny sprzęt

fot. PUW

To szczególnie przydatny prezent na początek wakacji. Nowe wozy, które trafiły do pomorskich inspektorów transportu drogowego nie tylko posłużą im w kontroli pojazdów przemierzających drogi regionu, ale i w razie potrzeby ułatwia niesienie pomocy poszkodowanym w wypadkach.

Cztery nowoczesne auta ze specjalistycznym wyposażeniem o łącznej wartości ok. 2 milionów złotych otrzymała Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego w Gdańsku.

Samochody zostały kupione w ramach programu „Wzmocnienie potencjału Inspekcji Transportu Drogowego” - przypomniał wojewoda Dariusz Drelich podczas uroczystości przekazania i poświęcenia pojazdów. - Nowe radiowozy wyposażone w specjalistyczny sprzęt kontrolny wpłyną na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a to jest szczególnie ważne przed nadchodzącym sezonem urlopowym.

Jak podają służby wojewody, nowe auta posiadają sprzęt, który umożliwi przeprowadzenie kompleksowych kontroli pojazdów przede wszystkim w transporcie ciężkim. To istotne wsparcie dla inspektorów w walce z niesprawnymi, niebezpiecznymi, zatruwającymi środowisko naturalne, czy niszczącym drogi przeciążonymi pojazdami.

fot. WITD Gdańsk

Wyposażenie furgonów to m.in. tester diagnostyczny EOBD, który umożliwi szybką ocenę stanu różnego rodzaju układów pojazdu np. hamulcowego, czy układu oczyszczania spalin. Dymomierz zmierzy poziom zadymienia spalin, sonometr poziomu hałasu emitowanego przez układ wydechowy, laserowy pirometr temperaturę tarcz hamulcowych, przymiary – wysokość i długość pojazdów, a z wykorzystaniem specjalnych zestawów sprawdzone zostanie paliwo. W każdym radiowozie znajduje się nowy typ przenośnych, dynamicznych wag samochodowych umożliwiających wykonanie pomiaru w trakcie jednokrotnego przejazdu samochodu przez wagi.

Radiowozy wyposażone są również w sprzęt, który umożliwi zabezpieczenie miejsca wypadku i udzielenie pomocy przedmedycznej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24