22.06.2020 08:30 0

Recydywista okradał tczewskie działki

fot. KPP Tczew

Kryminalni zatrzymali 30-letniego mieszkańca Tczewa, który pod koniec maja włamywał się do altan ogrodowych. Sprawca kradł z wnętrz wartościowe przedmioty, w tym narzędzia i sprzęt rtv. Śledczy przedstawili mężczyźnie łącznie 5 zarzutów kradzieży z włamaniem.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie pracując nad wyjaśnieniem spraw dotyczących włamań na terenie miasta zatrzymali wczoraj 30-latka.

Jak ustalili policjanci mężczyzna włamywał się do altan ogrodowych. Zdarzenia miały miejsce pod koniec maja. Sprawca włamując się do pomieszczeń kradł wartościowe przedmioty. Pracujący nad sprawą śledczy ustalili, że łączne straty wynoszą ponad 3 tys. zł – relacjonuje asp. Anna Kinder z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. .

Na podstawie zebranych materiałów policjanci przedstawili mężczyźnie 5 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. 30-latek przyznał się do wszystkich przedstawionych zarzutów.

Z uwagi na fakt, że w przeszłości odbywał on karę pozbawienia wolności za przestępstwa podobne, teraz za te czyny odpowie w warunkach recydywy. Dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd. Za te przestępstwa w warunkach recydywy grozi do 15 lat pozbawienia wolności – dodaje policjantka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24